
Прочетен: 443 Коментари: 1 Гласове:
Последна промяна: 18.01.2019 12:28

Много проекти се провалят, защото творчеството и идеализмът надминават планирането и финансовата предвидливост. Една поговорка гласи: „Протягай крака според размера на завивката си“. Целта на поговорката не е да убива мечтите и амбициите, а просто да ви предупреди да живеете според това, което имате, а не да мечтаете за нещо, които не можете да постигнете.
Никола Тесла (1856-1943) е талантлив изобретател, инженер, физик и футурист. Роден в Австрийската империя (днешна Хърватия), той емигрира в Съединените щати през 1884 г. за да работи с Томас Едисон. Построява собствени лаборатории и компании, за да изработва различни електрически уреди. Неговият блестящ ум изобретява или допринася за разработването на стотици технологии, играещи огромна роля в живота ни всеки ден – като дистанционното, неоновите и флуоресцентни лампи, безжичните връзки, компютрите, лазерните лъчи, рентгеновите лъчи, променливия ток.
С финансирането на група инвеститори през 1901 г. Тесла започва да строи лаборатория с електроцентрала и кула, способна да предава сигнали и безплатно безжично електричество по целия свят. Разтревожени, че няма да усвоят печалба от проекта, инвеститорите прекратяват финансовата си подкрепа. А за да се влошат нещата още повече, през 1917 г. американското правителство разрушава недовършената кула заради опасения, че немските шпиони ще я използват за да подслушват комуникациите през Първата световна война. Великият изобретател преживява последните години от живота си в социална изолация и мизерия. Умира на 7 януари 1943 г. в скромната си хотелска стая в Ню Йорк.
Някой е казал: „Разстоянието между мечтите и реалността се нарича действие“. Затова бъдете идеалисти и мечтайте за велики неща, които могат да бъдат постигнати. Планирайте проекти, които няма да се сгромолясат.
Живейте според джоба си, дори ако това означава да водите по-семпъл живот.
Алберто Тим
© По реда на номерата : Politico класаци...
И ТОГАВА ДОЙДЕ ХРИСТИНА
01.10.2019 08:50
Изобретатяването и предприемачеството са ВЕРОЯТНОСТНИ процеси. Всеки проблем има БЕЗКРАЙНО множество решения, но лесните бързо се осъществяват и остават все по-трудни и малко вероятни. Геният неизвестно как може да стигне до решения, в които отношението на разходи към положителен ефект, клони към нула. Без разходи, без пари не може, но парите могат да бъдат хвърлени през прозореца или умножени без горна граница...
ПП: Айнщайн беше казал, че ако при едно изследване знаехме какво ще постигнем, то няма да е изследване. Цитирам по памет, но смисълът е тоя.

2. Лале ли си, зюмбюл ли си, гюл ли си
3. AMENO
4. Усмихни се
5. 23 Псалм
6. 7 цвята
7. една сълза
8. Животе, мой!
9. Довиждане
10. Библията - ф.
11. Отец на всички
12. сбогуване с всички
13. Благодаря Ти, Гсподи
14. Добрият пастир
15. Учени за вярата си
16. Шуберт
17. Демис Русос
18. Бог да пази България
19. Шопен
20. класич. китара
21. Сиртаки
22. Тиха нощ
23. защо ми е толкова мъчно за фреди...
24. ФЕЯ след земетресението
25. Джери Франклин
26. сервиз за лаптопи