Прочетен: 4808 Коментари: 6 Гласове:
Последна промяна: 29.05.2024 13:24
(продължение) В Библията се казва, че ангелите са създадени преди човека. Най-високо в йерархията им и пръв след Бога е бил най-главният ангел, Луцифер – „излъчващ светлина”. По някаква причина той се възгордява, иска да заеме мястото на Исус, започва бунт срещу Него и от осеняващ херувим става дявол и сатана. Увлича след себе си и други ангели; така се създава войнството на падналите ангели, наричани още дяволи, зли духове или демони. Божието слово ни разкрива някои много странни неща за тях. Те могат да са невидими за нас, могат да се матириализират или да се явяват като духове на починали хора.
Всяка форма на окултизъм и спиритизъм е свързана с падналите ангели, които ползват човешки посредници - врачки, екстрасенси, астролози... Милиони хора в света се занимават с такава дейност. Рядко може да се срещне вестник или телевизия, които да не публикуват техните предсказания.
Хората се питат: „появяването на духове шарлатанство ли е, сатанинска проява или плод на болно въображение? Коя е силата, стояща зад тези разкази за материализирани духове?”
Едва ли има човек, който да не е разговарял с някой свой познат, имал връзка с мъртвите.
В повечето случаи появата на духове не е зловеща; хората с умиление разпознават гласа, дрехите и жестовете свои починали приятели и роднини. Духовете дори споменават грижливо пазени семейни тайни или нещо, което е известно само на двама-трима души.
Много хора не вземат важно решение без да се консултират с медиум, който ги свързва с духовете на починалите. Дори висши правителствени служители го правят преди да се заемат с някой важен държавен въпрос.
Сатанизъм, магьосничество, паранормални явления, хипноза, астрология и още много други такива „науки” познват (понякога) какво ще се случи, защото дяволът познава много добре милато ни, живота ни, а и сам може да предизвиква събитията.
Ако врачките и екстрасенсите наистина дават съвети от Бога, тогава би трябвало да се радваме. Но ако тези явления са от сатанински сили, ние сме изправени пред един от най-ужасните дяволски планове, които можем да си представим. Няма по-страшна самозаблуда от това, да се вслушваме в сатанинските гласове и да вярваме, че Бог ни говори!
Запомнете, че Божият метод да ни говори е чрез Свещеното писание: „Ако ви рекат: Допитайте се до врачките и запитвачите на духове, отговорете: Не трябва ли един народ да се допита до своя Бог? Ще прибегнете ли при мъртвите заради живите? Нека отидат при закона и ако не говорят според това слово, няма зазоряване за тях.” (Исая 8:19,20) Противно на този съвет, милиони хора се обръщат към съвременното магьосничество и спиритизъм, за да получат отговор на проблемите си. За тях Божието слово не е авторитет, а само една от религиозните книги! За тях "Божие слово" е само едно заглавие на книга.
(следва)
Поздрав
валя
Поздрав и от мен!
19.01.2011 08:16

2. Лале ли си, зюмбюл ли си, гюл ли си
3. AMENO
4. Усмихни се
5. 23 Псалм
6. 7 цвята
7. една сълза
8. Животе, мой!
9. Довиждане
10. Библията - ф.
11. Отец на всички
12. сбогуване с всички
13. Благодаря Ти, Гсподи
14. Добрият пастир
15. Учени за вярата си
16. Шуберт
17. Демис Русос
18. Бог да пази България
19. Шопен
20. класич. китара
21. Сиртаки
22. Тиха нощ
23. защо ми е толкова мъчно за фреди...
24. ФЕЯ след земетресението
25. Джери Франклин
26. сервиз за лаптопи